Strefa Aktywności Gospodarczej
W 2005 roku na terenie tzw. „Spalonego lasu” utworzono Strefę Aktywności Gospodarczej, która do dziś dynamicznie się rozwija i obok Lubuskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego jest najprężniej funkcjonującym rejonem zrzeszającym przedsiębiorców w Zielonej Górze. Obecne zatrudnienie w zakładach zlokalizowanych na terenie SAG-u wynosi ponad 2 400 osób.
Firmy na “Spalonym lesie”- Stelmet, Lumel i LUG
Teren Strefy Aktywności Gospodarczej zajmuje powierzchnię 126,27 ha. Dotychczas działki na terenie SAG-u nabyło 29 firm, z których działalność rozpoczęło 18 a 9 jest w fazie budowy. Na 32,5 ha zlokalizowana została największa inwestycja w strefie, czyli fabryka drewnianej architektury ogrodowej firmy Stelmet. Swoją działalność prowadzi tu również LUMEL – światowy lider w produkcji aparatury pomiarowej i odlewów aluminiowych oraz firma LUG należąca do czołówki w produkcji oświetlenia.
Izba celna Zielona Góra i mniejsze przedsiębiorstwa
Na strefie0 powstał również nowoczesny kompleks obiektów administracji celnej – Izba Celna, który przeznaczony jest przede wszystkim dla przedsiębiorców zajmujących się obrotem towarowym.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mniejszych inwestorów wschodnia część Strefy Aktywności Gospodarczej została podzielona na działki, o pow. ok. 2000 – 3000 m2, które idealnie nadają się dla przedsiębiorstw zatrudniających do kilkunastu pracowników.
Wolne działki – Strefa gospodarcza na „Spalonym lesie”
Miasto przygotowuje obecnie do sprzedaży ostatnich 12 działek o łącznej powierzchni około 9 ha. Tereny te przeznaczone będą pod zabudowę usługową lub produkcyjno-usługową.
Zwolnienia podatkowe dla firm SAG w Zielonej Górze
Część działek Strefy Aktywności Gospodarczej objętych jest statusem Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co daje przedsiębiorcą możliwość korzystanie ze zwolnień podatkowych w podatkach dochodowych PIT i CIT.
- 2005
- Strefa Aktywności Gospodarczej
- Inwestycje