Informacje

Zielonogórski Rower Miejski

Ruszamy z akcją Zielonogórski Rower Miejski. To znaczy: 340 standardowych dwuśladów, 10 tandemów i 10 rowerów familijnych typu cargo. Te ostatnie, dzięki zamontowanym z przodu składanym ławeczkom i pasom bezpieczeństwa umożliwiają wygodne przewiezienie nawet czworga dzieci. To doskonały sposób na rodzinną przejażdżkę i poznanie uroków naszego miasta od kuchni.
 

Rower miejski Zielona Góra – jak wypożyczyć?

 
Z rowerów może skorzystać każda pełnoletnia osoba. Młodzież między 13 a 18 rokiem życia powinna natomiast przygotować wcześniej zgodę rodziców. Aby wypożyczyć rower należy zarejestrować się na stronie ZielonogorskiRowerMiejski.pl, zasilić swoje konto kwotą minimum 10 zł (środki te przeznaczone zostaną na rzecz przyszłych wypożyczeń) i znaleźć najbliższa stację z rowerami.
 

Wypożyczenie roweru jest bardzo łatwe.

 
Wystarczy na terminalu umieszczonym przy stacji:
wpisać na swój numer telefonu,
podać kod PIN, który otrzymaliśmy podczas rejestracji,
podać numer wypożyczanego roweru.
 
Aby jeszcze mocniej uprościć sobie wypożyczenie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej aplikacji Nextbike dedykowanej dla telefonów z systemami Android i Apple.
Przy okazji przypominamy, że mieszkańcy, którzy założyli już konto w systemie Nextbike w innym mieście – a jest ich ponad 1200 – również mogą korzystać z rowerów zielonogórskich.
 

Gdzie wypożyczyć rower miejski w Zielonej Górze?

 
Stacje Zielonogórskiego Roweru Miejskiego rozmieszczono w kluczowych punktach miastach, zarówno w centrum i na osiedlach tak, by dostęp do nich miała jak najwięsza liczba mieszkańców Zielonej Góry.
 

Pełna lista lokalizacji wszystkich stacji w mieście dostępna jest na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej oraz na terminalach stacji wypożyczeń.
 

Jak działa Zielonogórski Rower Miejski?

 
Pierwsze 20 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Po ich przekroczeniu za pierwsze 60 minut jazdy zapłacimy 2 złote, a za każdą kolejną godzinę po 4 złote. Cennik został skonstruowany tak, by promować wykorzystanie roweru na krótkich dystansach – do przystanku, do pracy, na zakupy. Przy okazji w ten sposób rower miejski będzie miał szansę stać się alternatywą dla samochodów.
 
W tym roku z rowerów korzystać będzie można do końca listopada. W kolejnych latach sezon rowerowy rozpocznie się już 1 marca.